
| Year: | 2012 |
| Condition: | Very good (4 of 5) |
| Original warranty: | Yes |
| Box: | Original box included |
| Pressure tested: | Yes |
| Model: | WAF1313.BA0819 |
| Manufacturer: | TAG Heuer |
| Series: | Aquaracer 32 mm Diamond Dial And Bezel |
| Type: | Ladies watch, divers watch |
| Diameter: | Ø 32 mm |
| Thickness: | 9.5 mm |
| Case: | Brushed/polished steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Brushed and polished steel |
| Dial: | White Mother of pearl with diamonds, luminescent hands |
| Buckle: | Folding clasp made of steel |
| Glass: | Scratch-proof sapphire crystal |
| Bezel: | Steel, diamond set, unidirectional |
| Diamonds: | 52 pieces, total 0.61 carat |
| Movement type: | Quartz (battery powered) |
| Seconds hand: | Ticking |
| Movement: | TAG Heuer ETA F06.111 with 3 jewels, 32768 vph |
| Power reserve: | 2 hours |
| Date: | Date |
| Functions: | End-of-life |
| Other: | Screw down crown |