
| Year: | 2020 |
| Condition: | Very good (4 of 5) |
| Original warranty: | Yes |
| Box: | Original box included |
| Pressure tested: | Yes |
| Model: | 123.10.27.60.55.001 |
| Manufacturer: | Omega |
| Series: | Constellation Quartz 27mm |
| Type: | Ladies watch, dress watch |
| Diameter: | Ø 27 mm |
| Thickness: | 8.2 mm |
| Case: | Brushed steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Steel |
| Dial: | White Mother of pearl with diamonds, luminescent hands |
| Buckle: | Folding clasp made of steel |
| Glass: | Scratch-proof sapphire crystal |
| Bezel: | Steel, brushed |
| Movement type: | Quartz (battery powered) |
| Seconds hand: | Ticking |
| Movement: | Omega 1376 with 5 jewels |
| Power reserve: | 32 hours |