
| Year: | 2018 |
| Condition: | Very good (4 of 5) |
| Original warranty: | Yes |
| Box: | Original box included |
| Pressure tested: | Yes |
| Model: | 402.OX.0138.WR |
| Manufacturer: | Hublot |
| Series: | Big Bang 45mm |
| Type: | Men's watch, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 45.00 mm |
| Thickness: | 16.70 mm |
| Case: | Brushed/polished 18 carat rose gold |
| Back case rear: | Scratch-proof sapphire crystal |
| Bracelet: | Black leather rubber |
| Dial: | Skeleton dial skeleton dial with luminescent arabic numerals and index markings, luminescent hands |
| Buckle: | Folding clasp made of titanium |
| Glass: | Scratch-proof sapphire crystal |
| Bezel: | 18 carat rose gold, brushed/polished |
| Movement type: | Automatic winding |
| Seconds hand: | Floating |
| Movement: | With 38 jewels, 28800 vph |
| Power reserve: | 72 hours |
| Date: | Date |
| Functions: | - Separate seconds dial - Chronograph |
| Other: | Limited edition, skeleton dial, screw down crown |