
| Year: | 2022 |
| Condition: | Very good (4 of 5) |
| Serial/case number: | 1624*** |
| Original warranty: | Dated 12/10/2022, issued in Europe (Digital) |
| Box: | Original box included (Condition 4 of 5) |
| Other: | Fitting wrist up to 19cm. |
| Deviation: | Approx. +5 sec. per day (Amplitud 311 ° / Beat error 0.0 ms) |
| Pressure tested: | Yes |
| Model: | 821.NX.0170.RX |
| Manufacturer: | Hublot |
| Series: | Big Bang 42mm |
| Type: | Men's watch, Dress / Sport |
| Measurements: | X 42.00 mm, rectangular |
| Thickness: | 14.50 mm |
| Case: | Brushed/polished titanium |
| Back case rear: | Scratch-proof sapphire crystal |
| Bracelet: | Black rubber |
| Dial: | Silver skeleton dial with luminescent index markings, luminescent hands |
| Buckle: | Folding clasp made of titanium |
| Glass: | Scratch-proof sapphire crystal |
| Bezel: | Titanium, brushed/polished |
| Movement type: | Automatic winding |
| Seconds hand: | Floating |
| Movement: | 28800 vph |
| Power reserve: | 72 hours |
| Date: | Date |
| Functions: | - Separate seconds dial - Chronograph |
| Other: | Limited edition, screw down crown |