
| Year: | Between 2020 - 2023 |
| Condition: | Very good (4 of 5) |
| Serial/case number: | 7295*** |
| Original warranty: | Not included |
| Box: | Not included |
| Other: | All links included. Fitting wrist from 14.5cm up to 22cm. |
| Deviation: | Approx. +5 sec. per day (Amplitud 300 ° / Beat error 0.0 ms) |
| Pressure tested: | Yes |
| Model: | A17366021B1S1 |
| Manufacturer: | Breitling |
| Series: | Superocean |
| Type: | Men's watch, dress watch |
| Diameter: | Ø 42 mm |
| Thickness: | 13.3 mm |
| Case: | Brushed/polished steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Black rubber |
| Dial: | Black with luminescent arabic numerals and index markings, luminescent hands |
| Buckle: | Tang type buckle made of steel |
| Glass: | Scratch-proof sapphire crystal |
| Bezel: | Steel, black, unidirectional |
| Movement type: | Automatic winding |
| Seconds hand: | Floating |
| Movement: | With 25 jewels, 28800 vph |
| Power reserve: | 38 hours |
| Date: | Date |
| Other: | Screw down crown |